slajd 1

Baumit
ColorLove
Przedszkole
II edycja

Dzieci kochają kolory,
a kolory kochają przedszkola!

slajd 2 System
Ociepleń
BaumitStar

Mój przytulny dom -
moja bezpieczna przyszłość

Marzenie o własnym domu

Własny dom to marzenie, które coraz łatwiej zrealizować, dzięki rządowym programom dopłat i ofertom kredytowym wielu banków. Jednak z realizacją tego marzenia wiąże się wiele istotnych informacji, z którymi warto zapoznać się odpowiednio wcześniej.

Energooszczędność – co to takiego?

Właściciele domów najczęściej borykają się z kosztami energii, jaką przychodzi im zużywać na ogrzewanie pomieszczeń. Jednym ze sposobów obniżenia rachunków jest odpowiednio wybrane i wykonane ocieplenie. Znacznie lepszym drogowskazem w tym wypadku jest jakość elementów składowych systemu ocieplenia, niż zachęcająca niska cena. Decydując się na kompletny system, mamy pewność jego spójności i spełnienia odpowiednich norm budowlanych, ponadto uzyskujemy dobre parametry cieplne budynku, czyniąc go energooszczędnym.

NF40 oraz NF15 to dwa standardy energetyczne, które pozwalają określić dom jako energooszczędny lub pasywny. Ten pierwszy posiada wskaźnik zapotrzebowania na energię użytkową (zużywaną między innymi na ogrzewanie) na poziomie nieprzekraczającym 40 kWh/m2rok. Standard NF15 zakłada poziom nie wyższy, niż 15 kWh/m2rok. Chcąc uzyskać, wymagane przepisami standardy, należy zadbać o odpowiedni współczynnik przenikania ciepła przegród zewnętrznych (ścian, dachów, stropodachów i podłóg na gruncie). Od stycznia 2017 roku współczynnik przenikania ciepła Uc(max) [W/(m2·K)] będzie wynosił 0,23 W/(m2·K), a jego wartość nadal będzie redukowana.